Dinamo se obrukao na Maksimiru i zatvorio vrata drugog kruga

Kakva predstava Milana

Esmer Oštraković

Odigrane su utakmice 5. kola grupne faze Lige prvaka, a Dinamo je na Maksimiru apsolutno nadigran od strane Milana, te su upisali poraz od čak 0:4.

Nije se činilo da će Dinamo doživjeti katastrofu na ovoj utakmici jer si igrali jako dobro od samog otvaranja susreta.

Jedna greška u 39. minuti koštala ih je primljenog gola u prvom poluvremenu, te se sa 0:1 za Milan otišlo na odmor.

Očekivalo se da će Dinamo u drugom poluvremenu napasti od samog starta i krenuti po gol koji bi značio poravnanje, ali to se nije dogodilo.

Razlog je užasna greška odbrane Dinama koja se desila u 49. minuti koju je iskoristio Leao, te je pogodio za 0:2.

Utakmica je bila riješena u 59. minuti kada je dosuđen penal za goste, a siguran sa bijele tačke bio je Giroud.

Konačan rezultat djelo je Ljubičića koji je na komičan način postigao autogol, te je tako ovjerio ubjedljiv poraz svog tima.

Milan je tako nakon ove pobjede jednom nogom zakoračio u narednu fazu takmičenja u Ligi prvaka.

Borussija Dortmund i Manhcester City odigrali su neriješeno, a navijači na ovoj utakmici nisu vidjeli niti jedan pogodak.

Najbolju šansu na utakmici imao je u 58. minuti Mahrez koji nije uspio da realizuje jedanaesterac koji je dosuđen za njegovu ekipu.

Celtic i Shakhtar podijelili su bodove, a konačan rezultat bio je 1:1. Domaće ekipa imala je vodstvo od 1:0 nakon prvog poluvremena, a strijelac gola bio je Giakoumakis u 34. minuti.

Bod Shakhtaru na ovoj utakmici donio je Mudryk golom iz 58. minute, a do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata.

Real Madrid poražen je na gostovanju kod Leipziga. Nakon samo 18. minuta igre Leipzig je imao vodstvo od 2:0.

Prvo je Gvardiol pogodio u 13. minuti, a pet minuta nakon toga Nkunku je postigao gol za vodstvo svog tima od 2:0.

Vinicius Junior je postigao gol za 2:1 u 44. minuti, te se tim rezultatom otišlo na odmor i očekivala se dosta bolja igra Reala u drugom poluvremenu.

Leipzig je odigrao sjajno u drugom dijelu, te su na kraju ostvarili pobjedu od 3:2, a treći gol za Leipzig postigao je Werner u 81. minuti utakmice.

Konačan rezultat postavio je Rodrygo golom sa bijele tačke, a gol je postigao u sudijskoj nadoknadi, te je samo ublažio poraz Real Madrida.

Zaprati AC Milan, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: