Maksimir slavi Jakirovića: Dinamo razbio Spartu i zakoračio u Evropsku ligu!

Sjajna igra Modrih i velika pobjeda

E. Oštraković

Sergej Jakirović večeras je debitovao na klupi Dinama i to u utakmici play-offa Evropske lige protiv Sparte iz Praga. Dinamo je ostvario pobjedu od 3:1 i može se reći da je ovo debi iz snova za novog trener tima sa Maksimira.

Sve je krenulo u određenom grču kada je riječ o igri Dinama. Nisu nikako domaći uspijevali da naprave priliku.

Sa druge strane niti gosti iz Praga nisu napravili ništa sve do 39. minute kada postiž ugol i dolaze do vodstva.

Prva opasnija prilika pred golom Dinama rezultirala je dosuđenim penalom koji je u gol pretvorio Krejci.

Ipak, prednost Sparte trajala je samo pet minuta jer Špikića nakon asistencije Petkovića vraća stvari na početak u 44. minuti.

Drugo poluvrijeme Dinamo otvara dosta bolje i već u 59. minuti dolaze do preokreta i do vodstva protiv Sparte.

Ivanušec je sjajno asistirao, a gol za preokret postiže Perić. Samo dvije minute kasnije novi šok za goste.

Dinamo je uspio postići i treći gol, a strijelac jebio Ivanušec koji je tako pogodio na oproštaju od Dinama.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata i Dinamo pred uzvrat u Pragu ima dva gola prednosti.

Ekipa Rijeke umalo je iznenadila javnost u Hrvatskoj jer su bili na korak od ostvarenje odličnog rezultat na gostovanju kod Lillea.

Jasno je da je ovaj tim bio uzdrman zbog odlaska Jakirovića i upravo zbog toga je malo ko vjerovao u pozitivan rezultat na ovoj utakmici, a na kraju su pretrpili minimalan poraz od 2:1.

Ipak, fudbaleri Rijeke odigrali su sjajnu utakmicu, a imali su i vodstvo protiv sjajnog tima iz Francuske.

Igrala se 24. minuta kada je Pašalić matirao domaće golmana i doveo Rijeku u vodstvo.

Ipak, u 43. minuti Zhegrova je vratio stvari na početak.

Potražite više informacija na temu Liga Evrope:

Igrala je Rijeka jako dobro i činilo se da će uspjeti sa neriješenim rezultatom da završe utakmicu, ali u 89. minuti primaju gol za 2:1.

Rijeka je u sudijskoj nadoknadi imala priliku da postigne drugi gol, ali nisu to iskoristili igrači ove ekipe, te su na kraju poraženo

Zaprati GNK Dinamo Zagreb, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: