Union Berlin ponizio Schalke, Leipzig i Borrusia Dortmund do rutinskih pobjeda

Utakmice Bundeslige

Esmer Oštraković

Odigrano je pet utakmica Bundeslige, te je viđeno nekoliko jako zaniljivih rezultata.

Favoriti su uglavnom odradili svoj posao, ali nije to bilo baš lagano kao što se očekivalo da će biti.

Naime, ekipa Borrusije Dortmund slavila je na gostovanju kod Herthe, ali je to bilo dosta teže od očekivano. Gol vrijedan tri boda postigao je Modeste i to u 32. minuti utakmice.

Hoffenheim je na svom stadionu bio apsolutni favorit protiv Augsburga, ali su ostvarili samo minimalnu pobjedu.

Iako su domaći napadali tokom cijelog susreta, jedini gol viđen je u prvom poluvremenu i to u 39. minuti a strijelac je bio Geiger.

Bayer Leverkusen je sa dva igrača manje ostvario ubjedljivu gostujuću pobjedu kod Mainza.

Sva tri gola viđena su u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Palacios u 29. minuti, te Frimpong u 39. i 41. minuti.

Do kraja utakmice gosti su u 77. minuti, te 94. minuti ostali sa dva igrača manje, ali to im nije smetalo da upišu pobjedu.

Leipzig je na domaćem terenu sa 2:0 ostvario pobjedu protiv Wolfsburga. Nkunku je u 5. minuti postigao gol za vodstvo, a pobjedu je potvrdio isti igrač u 90. minuti.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Union Berlin je ponizio Schalke i to na njihovom terenu. Naime gosti su slavili sa 1:6. Thorsby je u 6. minuti postigao gol za 0:1.

Ipak, u 31. minuti Bulter vraća stvari na početak, a samo pet minuta kasnije Becker je postigao gol za 1:2. U sudijskoj nadoknadi gosti postižu i treći gol preko Haberera.
U drugom poluvremenu još tri gola gostiju, a strijelci su bili Becker u 46. minuti, te Michel u 87. i 90. minuti.

Zaprati Borussia Dortmund, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: