Dortmund uz dosta muke do pobjede protiv Herthe, RB Leipzig pobjedom preuzeo vrh Bundeslige
Borussia je slavila sa 2:1

Jurgen Klinsmann ipak nije uspio iznenaditi Milionere

S. Pašalić, foto: EPA

Borussia Dortmund je u 13. kolu Bundeslige stigla na gostovanje kod Herthe i slavila sa 2:1.

Domaći su nešto bolje otvorili meč, ali su gosti u kratkom periodu postigli dva gola.

Prvo je Sancho u 15. minuti pogodio za 1:0, a samo dvije minute kasnije Thorgan Hazard je povećao vodstvo Milionera.

Hertha je ipak u 34. minuti uspjela smanjiti na 2:1 nakon što je Darida postigao gol, a novi problem za goste je uslijedio u 45. minuti kada je Hummels dobio drugi žuti karton i morao je napustiti teren.

Početkom nastavka domaći su postigli gol, ali je on na asistenciju VAR-a poništen, ali su i nakon toga napadali na gol Borussije.

Do kraja se rezultat ipak nije promijenio pa su gosti uspjeli doći do nova tri boda.

U preostalim utakmicama RB Leipzig je slavio na gostovanju kod Paderborna sa 3:2, dok su utakmice između Kolna i Augsburga te Hoffenheima i Fortune Dusseldorf završene istim rezultatom 1:1.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Vedad Ibišević je za Herthu igrao od 68. minute, dok je Ermin Bičakčić odigrao cijeli meč za Hoffenheim.

Na tabeli je trenutno RB Leipzig vodeći sa 27 bodova, slijede Borussia M' Gladbach i Schalke sa po 25, Bayern ima 24, a Borussia Dortmund 23 boda.

Zaprati Borussia Dortmund, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: