Halilhodžića još jedan korak dijeli do plasmana na Svjetsko prvenstvo

Remi Maroka u Kinšasi

DR Kongo i Maroko remizirali su (1:1) u prvom susretu baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Tim Vahida Halilhodžića došao je na teško gostovanje u Kinšasu i nije dobro počelo po Marokance jer je domaća selekcija došla do ranog pogotka.

Igrala se 12. minuta kada je DR Kongo poveo. Wissa je uz pomoć odbrane Maroka zatresao mrežu za prednost od 1:0.

To je bio rezultat prvog dijela, a u nastavku meča Maroko je krenuo po izjednačenje i kontrolisao je loptu.

Gosti veliku šansu propuštaju u 54. minuti. Dosuđen je penal, ali Mmaee promašuje kompletan gol i ostalo je 1:0.

Međutim, u 76. minuti Maroko je izjednačio. Tissoudali je pogodio za 1:1 nakon sjajne akcije i to je bio konačan rezultat susreta.

Domaća selekcija je susret završila s igračem manje jer je pet minuta prije kraja isključen Ngonda.

Revanš susret Maroka i DR Kongo igra se za četiri dana, a tim Vahida Halilhodžića bit će veliki favorit u tom susretu.