Nevjerovatna scena
Zvezda ga dovela zbog veličanja ratnog zločinca, a danas ponizila za sva vremena i otjerala iz kluba
Defanzivac Dragan Bojat dobio je otkaz u Crvenoj zvezdi nakon samo dva mjeseca. Razlozi su administrativne prirode.
Dragan Bojat stigao je krajem prošle godine u Crvenu zvezdu nakon što je dobio otkaz u Novom Pazaru zbog podrške presuđenom ratnom zločincu Nebojši Pavkoviću.
Crveno-bijeli su 22-godišnjeg defanzivca doveli kako bi pokazali da su istinski srpski klub. Potpisao je ugovor na dvije i po godine, ali je odmah proslijeđen u Napredak iz Kruševca na posudbu.
Međutim, nakon samo dva mjeseca prvak Srbije je raskinuo saradnju s Bojatom. Razlozi su zaista nevjerovatni.
Zvezda je u međuvremenu posudila Felicija Milsona u Al-Jaziru iz Ujedinjenih Arapskih Emirata. Ispunili su kvotu igrača koji mogu na posudbu, pa su se odlučili da Bojatu raskinu ugovor, da bi se transfer Milsona ozvaničio.
Bojat je tako ostao bez ugovora sa Crvenom zvezdom, ali neće ostati bez kluba. On će potpisati ugovor s Napretkom u čijem dresu je odigrao dvije utakmice.
Oglasi
22-godišnji desni bek je odigrao 11 utakmica u Super ligi. Devet ih je odradio u Novom Pazaru.
Podsjetimo, Novopazarci su s njim raskinuli ugovor krajem oktobra. Nije bilo šanse da ostane u ovom timu.
Bojat je na društvenim mrežama uputio riječi podrške osuđenom ratnom zločincu Nebojši Pavkoviću. Navijači su žestoko reagovali.
"Dragan Bojat najveći smrad. Marš iz kluba", jasna je bila poruka Ekstrema.
Oglasi
Ubrzo je on postao bivši, ali je potom potpisao 'ugovor života' sa Crvenom zvezdom. Doveden je samo iz patriotskih razloga.
Ovaj fudbaler je prošao omladinske kategorije Partizana. Igrao je i za Teleoptik, da bi u Novi Pazar stigao u julu 2023. godine.
U dresu ovog kluba odigrao je 62 utakmice uz učinak od tri gola i jedne asistencije.
Teško je naravno bilo i očekivati da će zaigrati u dresu Crvene zvezde. Jednostavno nema taj kvalitet, pa je sasvim očekivano on postao žrtva i dobio je otkaz.