Famos zaustavljen u Maglaju, Bosna Visoko još ne zna za trijumf u novoj sezoni

Druga liga FBiH - centar

Haris Zilić

Bilo je za vikend zanimljivo u i Drugoj ligi FBiH skupina centar. Na osam mečeva trećeg kola postignuto je ukupno 17 golova, strijelci nisu baš bili raspucani.

Famos je nakon sjajnog starta sezone zaustavljen u Maglaju Natron je slavio rezultatom 1:0, gol odluke postignut je u osmoj minuti, Mulaosmanović je zatresao vlastitu mrežu.

Najviše golova viđeno je u utakmici Usore i Nemila, a gosti iz Nemile su slavili sa 5:0.

Bosna Visoko još ne zna za trijumf u novoj sezoni. Visočani su u trećem kolu na svom terenu remizirali sa ilidžanskim Igmanom rezultatom 1:1. Gol za Bosnu postigao je Seferović u 85. minuti utakmice, a za goste sa Ilidže pogodio je Buzoku u 32. minuti susreta. Za Bosnu je ovo bio prvi bod nakon dva uvodna poraza.

Domaćini su u ovom kolu ostvarili tri mininalna trijumfa od 1:0.

Pored pomeutog trijumfa Natrona protiv Famosa, Unis je sa minimalcem bio bolji od Borca, kao i Mošćanica od Koline.

Žepče je u zanimljivoj utakmici na svom terenu savladalo Mošćanicu rezultatom 2:1.

Remi u trećem kolu viđen je u komšijskom derbiju u Ilijašu, gdje su domaćin Ilijaš i Rudar iz Breze remizirali rezultatom 1:1, isti rezultat je bio u duelu Krivaje i Batona.

Potražite više informacija na temu Druga liga Federacije BiH - Centar:

Lider nakon tri kola je Baton sa sedam osvojenih bodova, a isti broj bodova osvojili su još Mošćanica, Natron i Žepče.

Na začelju tabele Bosna Visoko i Ilijaš sa jednim bodom, dok je Moševac jedini tim bez bodova nakon tri odigrana kola.