Lokalni derbi u Čapljini pripao gostima

Druga liga FBiH-jug

H. Zilić

Zanimljivo je bilo na jugu naše zemlje. Subtonji program u Drugoj ligi FBiH-jug ponudio je samo jednu utakmicu, a to je bio lokalni derbi Čapljine i Višića.

Utakmica je ponudila veliku borbu, dosta prilika i na kraju dva gola. Na žalost domaćih igrača oba su završila u njihovoj mreži.

Višići su slavili sa 0:2 u Čapljini i najavili možda izlazak i blage krize.

Poveli su gosti sa 0:1 u 44. minuti pogotkom Pažina, a trijumf je ovjerio Bunoza golom za konačnih 0:2 u 55. minuti utakmice.

U prvom kolu Višići su poraženi od Troglava sa 4:2 na domaćem terenu tako da im je ova pobjeda došla u pravi čas.

Čapljina je u prvom kolu dekalsirana u gostima kod Kruševa sa 7:0 i očigledno Čapljince očekuje još jedna turbulentna sezona, ako je suditi po dva uvodna poraza i gol razlici 0:9.

ČAPLJINA: Buntić, Ćiber, Urban, Perić, Martinović, Cvitanović T., Menalo, Vego, Mikulić, Zovko, Cvitanović L.

VIŠIĆI: Ivanković, Vukelja, Dovedan, Juras, Pažin, Bunoza, Kalfić, Čerkez, Kuridža, Rajič, Buntić