Drugoligaš bolji od Herthe, Ibišević ublažio poraz

Prijateljski susret

Mnogi evropski klubovi koriste reprezentativnu pauzu kako bi odigrali nekoliko prijateljskih susreta i dodatno uigrali ekipu.

Tako je Hertha danas odmjerila snage sa Kielom, ekipom koja se takmiči u "Cvajti".

Kiel je bio bolji od bundesligaša iz Berlina i na kraju slavio pobjedu rezultatom 1:3.

Poveo je Kiel u 18. minuti, a strijelac za 0:1 je bio Evina. Nije se dugo čekalo ni na drugi gol Kiela pošto je Morschel u 31. minuti susreta povisio na 0:2.

Pet minuta kasnije Hertha ipak smanjuje na 1:2 i to preko bh. napadača Vedada Ibiševića.

Hertha ipak nije uspjela izbjeći poraz, a konačnih 1:3 postavio je Awuku u 81. minuti susreta.