Dva gola na Borisov Areni: BATE poveo, a Rosenborg stigao do izjednačenja

Ko će na megdan Sarajevu?

E. Čaušević

Fudbaleri BATE Borisova igraju trenutno na svom terenu protiv Rosenborga meč drugog pretkola Lige prvaka.

Naravno, ovaj susret je itekako zanimljiv za bh. javnost, a posebno za navijače Sarajeva jer će poraženi iz ovog dvomeča u trećem pretkolu Evropske lige igrati protiv bordo kluba.

BATE je odlično počeo meč i stigao do prednosti u petoj minuti kada je Stasevich pogodio iz penala za 1:0.

Međutim, dvadeset minuta kasnije norveški tim je poravnao na 1:1 jer je Konradsen nakon kornera zatresao mrežu BATE-a i tako svom timu donio gol u gostima.