Dva gola Pašalića u visokoj pobjedi Atalante, drugi je prava majstorija
Pašalić je postigao dva gola protiv Brescije

Tim iz Begama je napokon upisao tri boda u Seriji A

S. Pašalić, foto: EPA

Atalanta je u 14. kolu Serije A uspjela slaviti na gostovanju kod Brescije sa 3:0.

Tim iz Bergama je tako uspio prekinuti negativni niz od četiri utakmice bez pobjede u italijanskom prvenstvu.

Od samog početka gosti su krenuli sa napadima i imali nekoliko sjajnih prilika prije nego što je u 26. minuti Mario Pašalić na asistenciju Castagnea glavom pogodio za 1:0.

U nastavku je Atalanta nastavila sa napadima, a u 61. minuti je stigla i do 2:0 kada je nakon asistencije Iličića, Pašalić sjajno petom postigao gol.

Na kraju, u 92. minuti meča Iličić je svojim golom za 3:0 postavio konačni rezultat.

Atalanta je sada na 6. mjestu sa 25 bodova, dok je Brescia zakovana za dno tabele sa samo 7 osovjenih bodova.