
Legendarni golman je bio poprilično jasan
Čuveni Bogdan Stelea sam protiv svih! Otvorio je Rumunima oči šta su uradili Džeki: "To nigdje nema"
Stariji ljubitelji fudbala vrlo dobro znaju ko je Bogdan Stelea. Legendarni rumunski golman s kraja 90-ih godina sada radi kao stručni komentator, a nakon utakmice Rumunija - BiH bio je poprilično direktan i iznenadio je lokalnu javnost istinom o Edinu Džeki.
Šta je BiH bez Edina Džeke najbolje se vidjelo u drugom poluvremenu kada ofanzivni dio tima reprezentacije nije uspio da zadrži loptu na protivničkoj polovini.
Iako mu je 39 godina Džeko je i dalje žila kucavica bh. reprezentacije što je pokazao na startu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, barem dok je bio na terenu.
Čuveni Dijamant je imao nešto povućeniju rolu, učestvovao je maksimalno u igri u više zona, a BiH je s njim na terenu bila bolji rival od Rumunije.
Na kraju su bh. reprezentativci borbenom i disciplinovanom igrom u odbrani odnijeli veliku pobjedu s 1:0 i kvalifikacije započeli da zaista velikom pobjedom.
Džeko nije igrao u drugom poluvremenu jer mu je slomljen nos. U reakcija na žestok start Mihai Popescu, legendarni Stelea je šokirao rumunsku javnost.
Oglasi
Stelea je bez dlake na jeziku poručio da je Popescu zaslužio direktno isključenje te da je start kakav je napravio defanzivac nedopustiv.
Edin Dzeko'nun sakatlandığı pozisyon.pic.twitter.com/MMnqGBTqFl https://t.co/bobuEvbCvc
— Tek Yol FENER (@TekYolFener) March 21, 2025
Poznati nizozemski sudija se nije odlučio da pokaže bilo kakvu javnu opomenu, a Stelea je u studiju jasno poručio da je Popescu morao pod tuš zbog udaranja protivnika u glavu.
"To je crveni karton. Nema veze da li si imao namjeru ili ne i da li si išao na loptu. Pa udario si ga direkno u lice. Ovo nigdje nema", poručio je Stelea.
Rumuni su također donijeli vijest kako je nakon utakmice Džeko odmah otišao u bolnicu u sklopu stadiona National Arena kako bi obavio detaljni pregled.
Oglasi
Poznavajući Džeku učinit će sve da bude spreman za duel s Kiprom na Bilinom polju u ponedjeljak. Protiv Rumuna je igrao s bandažom na ruci, a protiv Kiprana će vjerovatno s maskom na licu. Jednostavno to je bosanski Dijamant!
Barbarez nije vidio Džeku?
U na pressici poslije utakmice govoreći o povrijeđenim igračima Sergej Barbarez je rekao kako nije vidio Džeku i ne zna da li je otišao u bolnicu.
"Prva informacija o Džeki je da je slomljen nos, ali nisam ga vidio nakon utakmice i ne znam je li otišao u bolnicu. Gigović je pao na rame, ali vidio sam ga kako klepće u kabini. To ćemo srediti."
Osim Džeke i Gigovića još se nekoliko igrača žalilo na povrede i umor. Platili su možda Zmajevi skupo pobjedu u Bukureštu, ipak nema sumnji da je vrijedilo.
Gostujuća pobjeda protiv direktnog rivala u borbi za Mundijal će sigurno dati krila bh. reprezentaciji i donijeti prijeko potrebno samopouzdanje.
Podsjećanja radi, osim Kipra i Rumunije, protivnici BiH u sklopu kvalifikacija još su Austrija i San Marino.
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.