Edin Džeko zabio 100. gol za Romu, ali Vučica je večeras potpuno nadigrana

Loša partija rimskog tima

AS Roma poražena je u 22. kolu italijanske Serije A od Sassuola rezultatom 4:2.

Foto - EPA

Očajno otvaranje meča donijelo je rimskom timu ogroman zaostatak nakon samo 27 minuta igre.

Dva puta Caputo i jednom Đuričić su pogađali mrežu Pau Lopeza za ogromnih 3:0 nakon manje od pola sata.

Roma je izgledala dosta loše, ali se ipak uspjela vratiti u meč. Igrala se 55. minuta kada je Edin Džeko pogodio za 3:1, te je svom timu vratio nadu da mogu do povoljnog rezultata. Bh. dijamantu je ovo ukupno 100. pogodak u dresu rimskog tima.

Gosti iz Rima su u 69. minuti ostali s igračem manje nakon što je isključel Pellegrini, ali samo tri minute kasnije dosuđen je penal za njih kojeg Vertout pretvara u gol za 3:2.

Međutim, samo što je Roma krenula s centra primila je i četvrti gol. Jeremy Boga je spektakularno pogodio za konačnih 4:2.