Izdajnik Edina Terzića glumio 'iznenađenost', pa se sam razotkrio: "Sad moram biti lider"
Edin Terzić odradio sjajan posao u Borussiji (Foto: EPA)

Tražio odlazak trenera usred sezone

Izdajnik Edina Terzića glumio 'iznenađenost', pa se sam razotkrio: "Sad moram biti lider"

Midhat Šljivak

Edin Terzić odlučio se na kraju protekle sezone povući s mjesta trenera Borussije iz Dortmunda. Ekipu je prepustio pomoćniku Nuriju Sahinu čijem dolasku se radije jedan od onih koji su kroz prošlu sezonu opstruisali rad Terzića - Julian Brandt.

Sjajni stručnjak i sada već bivši trener Borussije iz Dortmunda Edin Terzić protekle sezone je imao ogromnih problema unutar tima. Nekoliko igrača mu je usred sezone okrenulo leđa i on je uz vođenje ekipe morao rješavati brojne probleme koje je imao s njima.

Išlo je sve tako daleko da su tokom sezone fudbaleri lično od rukovodstva kluba tražili otkaz za 41-godišnjeg stručnjaka. Među nezadovoljnim bili su Mats Hummels, Marco Reus, Nico Schlotterbeck, Niclas Fullkrug i Julian Brandt.

Nakon odlaska Terzića oglasio se 'izdajnik' Brandt. Tvrdi da je za njega rastanak s bivšim trenerom veliko iznenađenje, ali ne krije da se raduje Sahinu na mjestu vođe tima.

"Bio sam iznenađen njegovom odlukom o odlasku. Poštujem tu odluku i radujem se što ću raditi s Nurijem. O njemu imam visoko mišljenje", rekao je Brandt.

28-godišnjak je iskazivao nezadovoljstvo prošle godine jer je često znao završiti na klupi. Samo u 15 utakmica je odigrao 90 minuta. Smatrao je da ga Terzić previše mijenja i priključio se nazadovoljnim koji su od rukovodstva tražili odlazak trenera.

Oglasi

Sada Brandt želi biti lider ekipe posebno nakon što u klubu više nisu Hummels i Reus.

"Liderstvo se uči s godinama. Vidim svoju šansu da sad postanem lider. Znam i da trener to očekuje od mene. Spreman sam dati sve od sebe za klub, uvijek sam i uvijek ću", rekao je Brandt.

Brandta je krajem prošle sezone razočarao i njemački selektor Julian Nagelsmann. Nije ga zvao na Evropsko prvenstvu i za njega je to bio žestok udarac.

Ipak, sada je potpuno spreman da se posveti ekipi iz Dortmunda u čijim redovima je još od 2019. godine kada je stigao iz Bayer Leverkusena.

Oglasi

Ukupno je za slavni njemački klub odigrao 216 utakmica uz učinak od 40 pogodaka i 50 asistencija.

Dres reprezentacije Njemačke Julian Brandt oblačio je 47 puta. Postigao je tri pogotka.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Što se Edina Terzića tiče on je još uvijek bez posla. Povezivao se s određenim klubovima, no za sada nema konkretnih informacija gdje bi mogao nastaviti karijeru.

Nema dileme da je 41-godišnji stručnjak radom u Dortmundu privukao ogromnu pažnju na sebe i vidjet ćemo gdje će na kraju završiti.

Zaprati Borussia Dortmund, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Borussia Dortmund Moje Teme
Ovaj ili neki drugi klub možeš dodati ili ukloniti sa liste klubova koje pratiš na stranici MOJI KLUBOVI. Lige koje pratiš uredi na stranici MOJE LIGE

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi