Eh, da je bilo VAR-a: Nevjerovatan crveni karton za igrača Notthingama
Ipak, gosti su u 47. minuti dobili direktan crveni karton. Domaća ekipa bila je u kontri, igrač gostiju Benalouane je napravo prekršaj a sudija mu je pokazao crveni karton.

Šta je radio arbitar?

E. Oštraković

Danas su, u malo čudnom terminu za Championship, na rasporedu utakmice 43. kola ove lige.

Dvije su već odigrane, a Sheffield Utd je nadomaćem terenu ostvario pobjedu od 2:0 protiv Nottingham.

Oba gola za pobjedu domaće ekipe postignuta su u drugom poluvremenu a strijelcu su bili Duffy i Stevens u 51. i 85. minuti.

Međutim na usporenom snimku vidi se da kontakta između domaćeg napadača i Benalouanea nije ni bilo.

Zanimljivo je i to da gostujući igrač čak nije bio ni posljednji igrač odbrane, pa je stvarno veliko pitanje zašto mu je sudac pokazao direktan crveni karton.