Eibar razbio ekipu Espanyola

La Liga, 20. kolo

Posljednji meč 20. kola La Lige donio je duel Eibara i Espanyola. Domaći Eibar je bio puno bolji rival i slavio pobjedu rezultatom 3:0.

Na prvi gol se čekalo do 24. minute kada Diop glavom uposlio Enricha pred golom Espanyola, a napadač domaćin nije propustio priliku da pogodio za 1:0.

Eibar je imao još nekoliko dobrih šansi u prvom dijelu, ali se na odmor otišlo rezultatom 1:0.

Međutim, već nakon sedam minuta igre u nastavku domaći stižu do drugog gola. Bigas je uputio odličan centaršut, a De Blasis prihvatio loptu i zakucao je iza leđa golmana gostiju za 2:0.