Eibar savladao Las Palmas i ostao u igri za Evropu

La Liga, 30. kolo

Eibar je na svom terenu savladao Las Palmas sa 3:1 u utakmici 30. kola La Lige.

Domaći tim je poveo već u 14. minuti kada je pogodio Bebe, a deset minuta kasnije bilo je 2:0 i to nakon autogola Aythamija.

U drugom poluvremenu viđena su još dva pogotka. Prvo je u 62. Lemos smanjio na 2:1 i tako vratio nadu Las Palmasu da može izbjeći poraz, da bi svega četiri minute kasnije Adrian sa bijele tačke pogodio za konačnih 3:1.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Eibar je zahvaljujući ovoj pobjedi ostao osmi na tabeli i ostao u igri za plasman u Evropsku ligu, s obzirom da šestoplasirani Bilbao ima samo tri boda više.

S druge strane, Las Palmas je na solidnom 12. mjestu sa 35 bodova i siguran je u opstanak.