Engleska sa pet komada počastila Češku, Sterling zabio hat-trick
Engleska je nakon ove pobjede u utakmici 1. kola prva na tabeli, dok se Češka nakon prve utakmica nalazi na zadnjem mjestu.

Pobjeda Engleza

Esmer Oštraković

Reprezentacija Engleske ostvarila je pobjedu u 1. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, na domaćem terenu protiv Češke rezultatom 5:0.

Engleska je bila apsolutni favorit u ovom susretu, a tu ulogu je i više nego opravdala.

Domaći su u vodstvo došli u 24. minuti kada je pogodak postigao Sterling. Englezi su konstantno napadali, a drugi gol su postigli u završinici prvog poluvremena. Gol je u drugoj minuti sudijske nadoknade sa jedanaest metara postigao Kane.

U drugom poluvremenu, treći gol postigao je Sterling u 62. minuti, a isti igrač postigao je i svoj treći, a četvrti za svoju reprezentaciju u 68. minuti. Konačan rezultat autogolom je postavio Kalas u 84. minuti.