Magija Eriksena kojoj se divi Danska, ali i cijeli svijet

Fenomenalna asistencija

Esmer Oštraković

U toku je utakmica 5. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo između Danske i San Marina, a domaća selekcija ima prednost od 3:0.

Naravno, Danci su apsolutni favoriti na ovom susretu, a tu ulogu su opravdali na terenu večeras.

U 26. minuti Hojbjerg je doveo Dance u vodstvo nakon asistencije Winda, a samo dvije minute kasnije bilo je 2:0.

Maehle je na sjajan način završio akciju, ali ipak najviše se priča o asistenciji Eriksena kod ovog gola.

Trčao je Eriksen od gola gostujuće reprezentacije, a onda fenomenalno petom podvalio loptu za Maehlea.

Asistenciju Eriksena i gol Maehlea možete pogledati OVDJE.

Treći gol za Danasku na ovoj utakmici postigao je Wind i to ponovo nakon asistencije sjajnog Eriksena.

Jasno je svima da će Danska upisati pobjedu na ovoj utakmici i tako će biti druga na tabeli sa 10 osvojenih bodova.

Isto bodova će imati i Slovenija koja će biti na trećoj poziciji, dok četvrti Kazahstan ima devet bodova na svom kontu.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za EURO 2024:

Prva je Finska sa 12 osvojenih bodova iz pet odigranih utakmica.

Jasno je svima da slijedi velika borba u ovoj grupi za plasman na Evropsko prvenstvo.