Slovenija osvojila bod protiv Danske, Švicarska primila dva gola u nadoknadi i ispustila pobjedu

Grupe H i I

Eldar Ganibegović

Kompletirano je četvrto kolo kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine u grupama H i I.

Što se H grupe tiče, Slovenija je na domaćem terenu uspjela da osvoji bod protiv favorizovane Danske.

Domaći tim poveo je preko Šporara u 25. minuti, da bi u 42. izjednačio Hojlund.

U drugoj utakmici ove grupe sastali su se Sjeverna Irska i Kazahstan, a gosti su ostvarili minimalnu pobjedu golom Aymbetova. Na vrhu je Finska koja je ranije danas sa 6:0 počistila San Marino.

6. San Marino 4 0:13 0

Kada je grupa I u pitanju, Švicarska je ispustila četvrtu pobjedu na nevjerovatan način. U Luzernu su s dva gola Amdounija vodili protiv Rumunije 2:0, da bi gosti s dva gola Mihaile u nadoknadi stigli do boda.

Bjelorusija je u Budimpešti igrala protiv Kosova i slavila 2:1. Morozov i Ebong su bili strijelci za uslovno rečeno domaće, a za Kosovo je pogodio Muriqi.

I u trećoj utakmici ove grupe rezultat je bio 2:1, a Izrael je savladal Andoru. Shlomo je doveo domaće u vodstvo, Rosas je izjednačio, da bi pobjedu Izraelu donio Solomon u 61. minuti.

1. Švicarska 4 12:3 10
2. Rumunija 4 6:3 8
3. Izrael 4 5:6 7
4. Bjelorusija 4 4:10 3
5. Kosovo 4 3:4 3
6. Andora 4 3:7 1

Kvalifikacije se nastavljaju u septembru kada su na rasporedu utakmice 5. i 6. kola.