Eriksen za pobjedu Danaca, Poljacima samo bod u Astani

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

U grupi E odigrane su dvije utakmice prvog kola kvalifikcija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Danci su očekivano imali dosta problema protiv uvijek neugodne Armenije, te su na kraju ostvarili minimalnu pobjedu.

Gol odluke postigao je Cristian Eriksen u 17. minuti, a isti igrač je u 72. minuti promašio penal.

Za razliku od Danske, Poljska nije pobjedom otvorila kvalifikacijski ciklus. Iako su vodili 2:0 u Astani, na kraju su osvojili samo bod (2:2). Kaputska i Lewadnowski (penal) pogađali su u prvom dijelu za goste, ali je Kizničenko u 51. i 58. golovima donio veliki bod Kazahstanu.

U grupi E igrat će svoj meč prvog kola kasnije i Rumunija te Crna Gora.

Odigran je danas i jedan meč u grupi C, a Azerbejdžan je golom Gurbanova iz 45. minute uspio da ostvari pobjedu na gostovanju kod San Marina, koji je pružio dostojan rival favoritu.

U grupi C se nalaze još Njemačka, Češka, Sjeverna Irska i Norveška.