Demirović junak i zamalo tragičar Augsburga, sedmi je strijelac i treći asistent Bundeslige
Ermedin Demirović igra kao navijen u dresu Augsburga, danas je opet bio junak, ali zamalo i tragičar.

Dvije asistencije i promašen penal

Eldar Ganibegović

Ermedin Demirović igra sjajno u dresu Augsburga. Danas je bio junak svog tima s dvije asistencije. Mogao je postići i gol, no promašio je penal.

U okviru 13. kola njemačke Bundeslige, Augsburg je večeras priredio malo iznenađenje. Slavio je trijumf od 2:1 protiv Eintrachta.

Igrala se 29. minuta kada se zatresla mreža gostiju, no gol je zbog ofsajda poništen Uduokhaija.

Ipak, samo šest minuta kasnije, 1:0. Jensen je postigao pogodak, a asistenciju je upisao Ermedin Demirović.

Naš reprezentativac bio je asistent i u 58. minuti. Iago je postigao pogodak za 2:0.

Demirović je imao veliku šansu da postigne pogodak. U 76. minuti nije iskoristio penal, da bi se samo dvije minute kasnije autogolom Dahmena u život vratio Eintracht.

Ermedin Demirović izašao je u 84. minuti kada ga je zamijenio Michel, a Augsburg je do kraja uspio odbraniti vodstvo i osvojiti tri boda.

Ermedin Demirović sjajan u Bundesligi

Sa sedam golova na svom kontu Ermedin Demirović je sedmi strijelac lige, a s pet asistencija je treći asistent. Samo Simons (7) i Sane (6) imaju više.

Najzaslužniji je i što je Augsburg deveti sa 17 bodova. Samo bod više na sedmom mjestu ima Eintracht.

U narednom kolu Augsburg i Demirović gostuju u Bremenu kod Werdera. Eintracht će u Frankfurtu ugostiti Bayern.