Erzgebirge Aue izborio opstanak, Kvesić asistirao

Pobjeda nad Karlsruherom

Erzgebirge Aue čije boje brani nekadašnji mladi reprezentativac BiH Mario Kvesić izborio je opstanak u 2. Bundesligi.

Nakon što su u prvoj utakmici baraža protiv Karlsruhera remizirali odigravši bez golova, Kvesić i društvo su večeras na domaćem terenu slavili rezultatom 3:1 i tako sačuvali drugogligaški status.

Erzgebirge je poveo u 25. minuti preko Bertrama kojem je asistirao upravo Kvesić, no u 44. minuti gosti su se vratili u meč, kada je za izjednačenje pogodio Schleusener.

U drugom poluvremenu domaći sastav je zaigrao ofanzivnije i na kraju je preko Bertrama uspio postići još dva pogotka za konačnih 3:1.

Potražite više informacija na temu 2. Bundesliga:

Kvesić, koji je u našoj zemlji u prošlosti igrao za Široki Brijeg, igru je napustio u 71. minuti.