Ancelotti je pretvorio Everton u nezaustavljivu mašinu: Na Goodisonu je pregažen i Brighton
Foto - EPA

Trijumf Karamela

Everton je u 4. kolu engleske Premier lige uvjerljivo savladao Brighton sa 4:2.

Carlo Ancelotti je okupio zaista sjajnu ekipu. Za sada igraju fenomenalno i imaju četiri pobjede iz četiri kola.

I susret protiv Brightona su odlično otvorili. Calvert-Lewin nastavlja seriju golova pogotkom za 1:0 u 16. minuti meča, da bi gosti u 41. minuti uspjeli zabiti gol.

Veliku grešku napravio je golman Pickford. Ispala mu je lopta na nogu Neila Maupayja, a ovaj je zabio za 1:1.

Ipak, na odmor Everton odlazi sa vodstvom. James je ubacio, a Yerry Mina pogodio za 2:1.

U nastavku James Rodriguez završava posao. Zabio je dva gola za prednost od 4:1, da bi u nadoknadi meča gosti zabili gol preko Bissoume za konačnih 4:2.

Ancelottijev tim izgleda nezaustavljivo i vidjet ćemo do kada će trajati ova njihova nepobjedivost.