Kakva drama u Engleskoj

Eldar Ganibegović

U toku su dvije utakmice 1/16 finala FA Cupa.

Chelsea je na svom terenu dočekao trećeligaša, ekipu Plymoutha i nikako nisu dobro počeli.

Gosti iz League One vode s 0:1 od osme minute pogotkom Gillespheya, koji je sjajno glavom načeo mrežu domaćina u 8. minuti. Gol pogledajte klikom OVDJE

Mogao je Chelsea do izjednačenja samo dvije minute kasnije, ali je Kovačić pogodio prečku.

Iznenađenje smo vidjeli i u Kidderminsteru gdje istoimeni domaći tim od 19. minute pogotkom Pennyja vodi s 1:0 protiv West Ham Uniteda. On je nakon slobodnog udarca dočekao jednu odbijenu loptu i pospremio je u mrežu gola londonskog tima.