Fantastičan gol Corree za pobjedu Atletica nad Valencijom

La Liga, 22.kolo

Fudbaleri Atletico Madrida pobijedili su Valenciju sa 1:0 u susretu 22. kola španske La Lige.

Odličan meč viđen je na Wandi Metropolitano, a na kraju su Jorgandžije sasvim zasluženo slavili pobjedu.

Prvo poluvrijeme donijelo je noliko dobrih šansi za Atletico. Međutim, iako su bili bolji tim, nisu uspjeli da postignu gol i na odmor se otišlo bez golova.

Ipak, u 59. minuti meča domaći tim dolazi do vodstva. Prekrasan gol postiže Correa za prednost Atletica od 1:0.

Do kraja je tim Diega Simeonea sačuvao prednost. Valencia nije uspjela da napravi previše i na kraju je meč završen pobjedom Atletica koji čvrsto drži drugo mjesto 11 bodova iza Barcelone i sada su devet bodova ispred Valencije.