Fantastični Ibrahimović za pobjedu Sloge u Gabeli

Remi u Kaknju, Sloga slavila

Sloga Simin Han napravila je veliko iznenađenje u 7. kolu Prve lige Federacije, te su pobijedili GOŠK u Gabeli s 3:2.

Junak je fantastični mladi napadač Mirel Ibrahimović, koji je postigao gol za pobjedu u petoj minuti nadoknade meča.

Gosti su poveli u 42. minuti preko Igora Radovanovića i ovaj rezultat se zadržao sve do posljednjih 10 minuta meča.

Sloga je u 71. minuti ostala bez Mehića koji je isključen, da bi GOŠK zatim preko Ramića i Bošnjaka došao do preokreta i vodstva od 2:1.

Međutim, tu nije bio kraj, jer su gosti do kraja stigli do tri boda. Rezervista Omerović je u 86. minuti pogodio za 2:2, da bi u petoj minuti nadoknade sjajni mladi napadač Mirel Ibrahimović matirao Nikolića za veliku pobjedu Sloge.

Vodeći tim na tabeli kakanjski Rudar remizirao je na domaćem terenu sa Goraždom (1:1).

Poveli su domaći nakon pola sata igre preko Aničića koji je pogodio s penala, da i bod gostima donio Alić autogolom u 63. minuti.

Prva liga, 7. kolo:

GOŠK - Sloga SH 2:3 (Ramić 81', Bošnjak 83'/Radovanović 42', Omerović 86', Ibrahimović 90+5')