Fenerbahce je na vrhu turske Super Lige, Edin Džeko stigao do 20. gola u sezoni!

Pobjeda kod Karagumruka

Eldar Ganibegović

U okviru 32. kola turske Super Lige sastali su se Karagumruk i Fenerbahce. Rezultat je na kraju bio 2:1 za istanbulski tim.

Prvu veliku šansu na utakmici je u 31. minuti imao Rade Krunić. Sirigu je odbranio loš udarac bh. veznjaka.

Samo minut kasnije Livaković na drugoj strani spašava Fener. Yalcin je bio u šansi.

Hrvatski golman odbranio je udarac Kelesa u 40. minuti, no Keles pogađa pet minuta kasnije i donosi vodstvo svom timu.

Na otvaranju drugog dijela izjednačenje. Fred je dodao loptu do Džeke, on se namjestio na lijevu nogu i lijepo pogodio. Pogledajte.

Ovo je za Edina Džeku bio 20. gol u prvenstvu Turske ove sezone. Na prvom je mjestu liste strijelaca ispred Icardija koji ima 18.

Batshuayi, koji je na poluvremenu zamijenio Krunića, pogodio je s 11 metara u 57. minuti.

Ryan Mendes je u 76. minuti dobio crveni karton pa je domaći tim ostao s igračem manje. U sudijskoj nadoknadi isključen je u Valentin Eysseric pa je Karagumruk meč završio s devet igrača.

Fenerbahce je sada prvi na tabeli s 85 bodova. Bod manje i meč manje ima Galata. Karagumruk je 18. s 30 bodova.

Iduće kolo Fenerbahceu donosi duel kod Sivasspora. Karagumruk će u goste kod Istanbulspora.