Tadić i Bonucci tragičari Fenera, Livaković branio šta je mogao, a Evropa dobija novu golmančinu!

Konferencijska liga

Eldar Ganibegović, foto: EPA

Nakon Aston Ville, Fiorentine i Club Bruggea, dobili smo i posljednjeg polufinalistu Konferencijske lige. To je Olympiacos koji je na penale izbacio Fenerbahce.

Igrala se 11. minuta kada Fenerbahce dolazi do prednosti. Irfan Can Kahveci je savršeno primio loptu na rubu šesnaesterca i lijepo zabio.

Sebastian Szymanski u nadoknadi prvog poluvremena pada u kaznenom prostoru Grka, gledao se VAR, ali ništa od penala.

Naredna velika šansa u 81. minuti i to za Olympiacos. Georgios Masouras je zapucao dobru priliku.

Samo minut kasnije Batshuayi, koji je ušao umjesto Džeke, trese mrežu gostiju, no bio je u ofsajdu.

Nismo vidjeli više golova i gledali smo produžetke u ovoj utakmici, a u drugom produžetku dva velika uzbuđenja.

Prvo je Dušan Tadić u 115. minuti zapucao veliku šansu, da bi u 124. minuti Olympiacos ostao s igračem manje kada je Ntoi dobio drugi žuti karton. Uslijedili su penali.

U prvoj seriji Dušan Tadić nije iskoristio penal, no u drugoj brani Livaković, pogađa Batshuayi i bilo je 1:1 nakon druge serije.

Treća donosi novi gol Olympiacosa i novu odbranu Tzolakisa. Zaustavio je udarac Undera i približio svoj tim polufinalu.

Obojica pogađaju u četvrtoj seriji, a onda na otvaranju pete serije Livaković uz pomoć prečke zaustavlja udarac Rodineija i ostavlja Fener u igri.

Leonardo Bonucci je uzeo loptu, ali 21-godišnji Tzolakis i njemu zaustavlja penal i šalje Olympaicos u polufinale. Evropa je upoznala novog sjajno golmana i nema sumnje da ga nakon ove utakmice čeka veliki rast cijene.

Nakon 1:0 pobjede u prvoj utakmici, golovima Jutgle Club Brugge je slavio 2:0 u Grčkoj protiv PAOK-a i plasirao se u polufinale.