Dominik Livaković spašavao svoju ekipu, Dušan Tadić vratio Fenerbahče na prvo mjesto!

Pobjeda nakon preokreta na domaćem terenu

Esmer Oštraković

Fudbaleri Fenerbahčea ostvarili su pobjedu na domaćem terenu protiv Karagumruka u okviru 13. kola Super lige. Konačan rezultat bio je 2:1, a domaći su pobjedu ostvarili nakon preokreta.

Praktično se ništa zanimljivo nije dogodilo sve do 36. minute, a tada je svoju najbolju šansu do tada imao domaći tim.

Sebastian Szymanski je šutirao iz slobodnog udarca, ali je pogodio prečku i rezultat je ostao onaj početni.

Tri minute kasnije šok za domaće igrače i navijače. Keles je primio loptu u domaćem šesnaestercu i matirao je Livakovića.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena Fenerbahče dolazi do poravnanja i to golom sa bijele tačke.

Preagresivan je bio Dituro, a sudija Arda Kardesler je odlučio da dosudi jedanaesterac. Siguran sa bijele tačke bio je Tadić.

Gosti su u 54. minuti tražili penal nakon što je jedan igrač domaće ekipe u svom kaznenom prostoru igrao rukom.

Pregledale su sudije sve putev VAR tehnologije, te su odlučile da nema dovoljno elemenata za najstrožiju kaznu.

Preokret domaća ekipa pravi u 58. minuti. Szymanski je asistirao, a gol je postigao Dušan Tadić.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Do kraja utakmice gosti nisu uspjeli napraviti neku ozbiljnu šansu iz koje bi ugrozili Livakovića i njegov gol.

Fenerbahče se sada nalazi na prvom mjestu sa 34 boda, a isto toliko ima i drugoplasirana ekipa Galatasaraya.