Fudbalska javnost zgrožena jer su sinoć čelnici FIFA-e ignorisali veoma važno nogometo pravilo
FOTO: EPA

Izgleda sve zbog više novca

Fudbalska javnost zgrožena jer su sinoć čelnici FIFA-e ignorisali veoma važno nogometo pravilo

Esmer Oštraković

Sinoć je odigrana utakmica finala Svjetskog klupskog prvenstva između Chelseaja i Paris Saint-Germaina.

Baš kao i kompletno takmičenje i finale je odigrano u Americi, a Chelsea je slavio pobjedu od 3:0.

Nakon što je završeno prvo poluvrijeme igrači su otišli na odmor, a navijači su nestrpljivo čekali start drugog dijela utakmice.

Ipak, Infantino i drugovi su zakazali na poluvremenu jer je pauza trajala dosta više od 15 minuta koliko inače traje.

Na sve je ukazao Martyn Ziegler, jedan od reportera u The Timesu.

Oglasi

"Koji je smisao da FIFA priča da se pridržava praavila, a ignorišu pauzu od maksimalno 15 minuta i to sve kako bi Infantino imao svoj šou od 24 minute?", pitao se Ziegler.

To su bile 24 minute prepune muzičkih sadržaja koji su izgledali kao na Super Bowlu, a ne na nogometnoj utakmici.

FIFA je dozvolila pauzu od 24 minute iako to nigdje nije pisalo i nigdje nije bilo planirano.

Svima je jasno da pauza na poluvremenu traje maksimalno 15 minuta, a to je sinoć u Americi prekršeno.

Biti će zanimljivo da li će se iz FIFA-e oglasiti zbog sveg, ali i da li će se iz IFAB-a oglasiti povodom ovoga.

Radi se o nogometnom tijlu koje iz FIFA-u donosi važne zakone, kao što je ovaj o pauzi od maksimalno 15 minuta između dva poluvremena.

Zaprati Chelsea, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Chelsea Moje Teme
Ovaj ili neki drugi klub možeš dodati ili ukloniti sa liste klubova koje pratiš na stranici MOJI KLUBOVI. Lige koje pratiš uredi na stranici MOJE LIGE

Top Komentari

Baki69
FIFA je već odavno postala jedna od najvećih biznis kompanija na svijetu a pravila su se već odavno promijenila pa ni to nije neka novost što se tiče pauze veće od 15 minuta u poluvremenu….
0 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi