Firmino golčinom srušio ravnopravne Austrijance

Brazil slavio u Beču

Reprezentacija Brazila slavila je na gostovanju u Beču protiv domaće Austrije rezultatom 2:1.

Domaća reprezentacija pružila je odličan otpor favorizovanim gostima posebno u prvom poluvremenu, kada su gol Selecaoa spašavali Alves i u jednom navratu stativa. Austrija je bila bolji rival, ali bez učinka.

U nastavku, kazna. Igrao se 64. minut kada je David Luiz glavom nakon kornera pogodio za vodstvo svoje selekcije. Rezultat je sa bijele tačke u 75. minuti poravnao Dragović, da bi se trenutak odluke i najljepi momenat meča desio sedam minuta prije kraja.

Napadač Hoffenheima, Firmino, fantastično je pogodio gol domaćih i tako obezbjedio Brazilu pobjedu u ovom meču.