Lider pao kod FK Gornji Rahić, Seona potvrdila sjajnu formu

Druga liga Sjever

S. Mlaćo
U Drugoj ligi Sjever odigrani su susreti 22. kola.

Lider Radnički je poražen kod FK Gornji Rahić sa 3:2 u veoma zanimljivom meču pred oko 1.000 gledalaca.

Briljirao je kod domaći trostruki strijelac Anel Čavalić, da bi sa dva gola Haris Ordagić ublažio poraz svog tima posljednjih deset minuta.

Dobru formu potvrdio je i FK Seona.

Seona je nadigrala u Hasan Polju Prokosoviće sa 4:1.

Pogađali su Avdo Huskanović, Zaim Mehanović i Armin Delić. Za goste je jedini strijelac bio Armin Kucalović.

U duelu dvije Bosne, u Kalesiji je domaćin slavio protiv gostiju iz Mionice. Bilo je 1:0 pogotkom Elvina Suljića 12 minuta prije kraja.

Gosti su na samom startu meča imali jedanaesterac, ali nisu ga iskoristili.

Isti rezultat viđen je u duelu Malešićima gdje je Mladost bila bolja od Lokomotive pogotkom Osmana Hasića u 74. minuti.

Dinamo je do vrha 'napunio' mrežu Slavena iz Živinica, nekada respektabilnog bh. kluba.

Bilo je čak 7:0. Dvostruki strijelac je bio Robert Vincetić, a po jedan su dodali Josip Maskaljević, Mario Božić, Igor Vincetić, te Dražen Prgić.

Mladost je u Kikačima nadigrala Svatovac 4:2, dok je Orahovica 74 minimalno nadigrala Priluk (1:0).

Ljepotica kola viđena je u Odžaku gdje je Odžak nadigrao Dizdarušu 4:3.

Radnički je lider na tabeli sa 52 osvojena boda, te suvereno gazi ka doigravanju za Prvu ligu FBiH, a na drugom mjestu je Seona sa 43 boda. FK Gornji Rahić ima 39, kao i Bosna iz Mionice.