FK Olimpik razbio Metalleghe i došao na bod od FK Velež

Zakomplikovala se borba za Premijer ligu BiH

M. Šljivak, foto: S. Bošković

Olimpik je u 21. kolu Prve lige Federacije BiH savladao Metalleghe na Otoci sa uvjerljivih 3:0.

Domaći su lagano došli do tri boda. Iako su i gosti imali određene šanse, Olimpik je već u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika.

Već u 12. minuti domaći tim je poveo. Za vodstvo od 1:0 pogodio je Dalibor Pandža.

I nakon postignutog gola domaći su nastavljali sa napadima, a novu šansu je u pogodak pretvorio ponovo Dalibor Pandža u 25. minuti za sigurni 2:0.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u 45. minuti. Pehar je izašao pred golmana gostiju i pogodio je za 3:0.

U nastavku nismo vidjeli gotovo ništa. Olimpik je lagano čuvao prednost, nije domaći tim bezglavo jurišao, dok je Metalleghe imao samo dobar pokušaj preko Malbašića, koji nije bio precizan.

Ostalo je do kraja 3:0 i Olimpik je sa ova tri boda došao samo bod iza mostarskog Veleža i čeka nas velika borba za plasman u Premijer ligu BiH.