Posušje nosi tri velika boda iz Kaknja

Lider pokazao kvalitet

S. Mlaćo
Derbi 19. Kola Prve lige FBiH odigrali su danas u Kaknju Rudar i Posušje.

Nije to bila kvalitetna utakmica, težak teren je omeo i jedne i druge, a na kraju su gosti slavili golovima Bešlića i Sesara.

U 17. minuti zatresla se mreža Kakanjaca. Bešlić je šutirao, lopta na putu do gola zakačića Gačana i prevarila Bekana, te odsjela u mreži.

Nakon toga Rudar je pokušavao da zaprijeti bilo je to veoma jalovo, a pred kraj prvog dijela Serdarušić je šutirao kada je sam izašao na Bekana, ali nije bio precizan.

U nastavku također tvrda utakmica, bez puno prilika, dosta prekida i nije bilo puno šanse za igru. Konačnih 2:0 postavio je Sesar u sudiskoj nadoknadi.

Na kraju gosti nose vrijedna tri boda u borbi za prvaka, dok je Rudar upisao četvrti poraz u nizu i Kakanjca trese velika kriza.