Široki Brijeg oštećen u Tuzli? Da li je lopta cijelim obimom prešla gol liniju?

Sporna situacija

Haris Zilić

Prvi meč 26. kola WWin lige na Tušnju igraju FK Tuzla City i NK Široki Brijeg, a prvo poluvrijeme ponudilo je dosta uzbuđenja.

Trenutni rezultat je 1:1, a pored dva gola vidjeli smo i nekoliko prilika i dobrih akcija pred oba gola.

U 29. minuti Tuzla City je povela sa 1:0 i to je bila prava majstorija.

Sigurno jedan od najljepših pogodaka u Wwin ligi. Mehanović je oduzeo jednu loptu i sa nekih 45 metara šutirao i pogodio za 1:0.

U 40. minuti susreta sporni trenutak na utakmici pred golom domaćina.

Fenomenalan udarac Prusine, lopta udara u prečku i po mišljenju sudija, odbija se od linije i nije glavni sudija pokazao na centar.

Čini se da je lopta prešla liniju, ali sudije nisu tako smatrale. Prvi pomoćnik glavnog sudije Dragana Petrovića iz Banja Luke je Davor Beljo iz Mostara.

Sporan momenat defnitivno, a na fotografiji procijenite samo da li je lopta prešla liniju.

Trenutak kada glavni sudija nije pokazao na centar

To nije puno poremetilo goste koji su nastavili igrati svoju igru, a do kraja prvog poluvremena stižu do poravnanja.

Kuprešak je u 44. inuti šutirao sa 15 metara, lopta se odbija od Bihorca i vara golmana domaće ekipe za 1:1 i rezultat prvog poluvremena.

Nema sumnje da nas i u nastavku susreta očekuje dosta uzbuđenja. Domaćinima su bodovi neophodni u borbi za opstanak, a gosti žele da poprave utisak sa prethodnih utakmica.

Ekipe su počele utakmicu u sastavima:

Tuzla City: Abdulahović, Nikić, Bihorac, Delimeđac, Šukilović, Mehanović, Pantelić, Hodžić, Mašović, Sušić, Ćosić.

Široki: Tomić, Pranjić, Mužek, Prusina, Mašić, Chinedu, Kpan, Mamić, Musa, Ćavar, Kuprešak.

Zaprati NK Široki Brijeg, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
NK Široki Brijeg Moje Teme

Shaba
Iako ih ne volim nikako treba bit posten pa rec da nije priznat cist gol Sirokom. Glavni sudija je tesko mogo vidjet dok pomocnik je sigurno moro vidjet al je zazmirio.