
U društvu Alagića potpisao ugovor
Velež doveo nekada velikog Željinog talenta
Dolaskom na mjesto direktora Sanjina Alagića FK Velež je postao 'mamac' i za mlade nogometaše. Alagić dobro poznaje veliki broj istih, te omladinske selekcije premijerligaša, a danas je u Mostar stigao Ardonis Mućaj.
Mućaj je bio velika nada FK Željezničar, a rođen je 2003. godine u Prizrenu. Ponikao je u FK Olimpik, a zatim nastupao za juniore Željezničara. Nije dobio šansu u prvom timu, a sada će u nove izazove u dresu Veleža.
Potpisao je ugovor do kraja sezone uz mogućnost produženja na godinu dana.
“Fudbalski klub Velež Mostar obavještava sve svoje članove, navijače i prijatelje Kluba da je Ardonis Mućaj od danas i službeno novi igrač našeg Kluba.
U prisustvu direktora Fudbalskog kluba Velež Sanjina Alagića, danas je u službenim prostorijama Kluba potpisan ugovor koji će ovog devetnaestogodišnjeg igrača veznog reda vezati za Rođene do kraja sezone, uz mogućnost produživanja ugovora za još jednu godinu.
Ardonis Mućaj rođen je 10. oktobra 2003. godine u Prizrenu, Kosovo. Prve fudbalske korake napravio je u omladinskom pogonu FK Olimpik, da bi potom karijeru nastavio u omladinskim selekcijama FK Željezničar, u kojem je dobio priliku postati i član prvog tima. Važno je istaknuti da je Mućaj u svojoj karijeri nastupao i za omladinsku U19 selekciju Bosne i Hercegovine.
Oglasi
Nesumnjivo je da se pred ovim mladim igračem nalazi svijetla budućnost.
Našem novom Rođenom želimo puno sreće, zdravlja i zajedničkog uspjeha u narednom periodu“, istakli su iz FK Velež.
Zbog čega Mućaj nije dobio pravu priliku na Grbavici ostat će tajna, no sve navijače kluba sa Grbavice brine situacija u Omladinskom pogonu kluba. Treneri su mjesecima bez plata, već odavno ne mogu ni trenirati na Grbavici, a juniorska selekcija je polusezonu završila tek na devetom mjestu.
Treba istaći da je Velež danas potvrdio rastanak sa Stephanom Baoruom koji je završio svoju epizodu Mostaru.
Fudbalski klub Velež Mostar obavještava sve svoje članove, navijače i prijatelje Kluba kao i cjelokupnu sportsku javnost, da je dogovoren sporazumni raskid saradnje sa našim dosadašnjim fudbalerom Stephanom Joelom Barouom.
Stephane Joel Barou rođen je 21. decembra 2003. godine u Abidjanu. Iako se talentovani fudbaler Obale Slonovače našim Rođenima pridružio početkom 2022. godine, nakon uspješno realizovanih brojnih i neophodnih administrativnih procedura, članom mostarskih Crvenih i službeno postaje tek krajem septembra prošle godine.
U dosadašnjem dijelu sezone, dres Rođenih nosio je u 4 utakmice.
Fudbalski klub Velež Mostar našem Stephanu se najiskrenije zahvaljuje za profesionalan pristup i doprinos Klubu, te mu upućuje najljepše želje u nastavku njegove fudbalske karijere“, istakli su iz FK Velež.
Promo

Spremite se za čašćenje kao nikada do sada
Najbolja finala nogometnih takmičenja su u Mozzartu!

Povezano

Još jedan ispit do odlaska u Tursku
Jesu li zvučna imena otpisana u Veležu?

Pripremni meč Rođenih
Velež brojao do sedam, akvizicija iz Okeanije u centru pažnje
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.