Sjajan meč juniora Širokog Brijega i Veleža, Željezničar ubjedljiv protiv Tuzle City

Premijer Omladinska liga naše zemlje

S. Mlaćo

Odigrana su dva susreta osmog kola Omladinske Premijer lige naše zemlje za juniore.

Široki Brijeg i Velež su u jednom od derbija podijelili bodove. Bilo je 2:2.

Gosti su poveli pogotkom Đanisa Goste u 65. minuti, a u 80. minuti Luka Puljić izjednačuje.

Kada se očekivao kraj u prvoj sudijske nadoknade Josip Jelić pogađa za 2:1 i svi su bili uvjereni da je to kraj meča.

Gosti se nisu predavali i u trećoj minuti sudijske nadoknade Eldar Mehić pogađa za konačnih 2:2.

Juniori Željezničara nakon poraza od Zvijezde 09 3:1 savladali su Tuzlu City na svojoj Grbavici sa 6:2.

Gosti su dobro krenuli, ali na kraju ipak upisali težak poraz.

Imali su nekoliko prilika, no golman domaćih Adel Duškaj bio je na nivou.

Domaći su koristili svoje šanse i vodili 2:0 nakon 11 minuta golovima Ernada Babaluka i Aldina Efendića.

U 40. minuti Zlatan Zeničanin pogađa za 3:0 i bilo je jasno da će domaći do nove pobjede.

Pred sami kraj prvog dijela Mahir Rizvić smanjuje na 3:1.

U 63. minuti sjajni Zeničanin po drugi put pogađa za 4:1. Gosti su blizu smanjenja prednosti bili u 68. minuti, no udarac Fehrića brani golman Duškaj.

Tri minute kasnije po drugi put je pogodio Mahir Rizvić za 4:2.

Potražite više informacija na temu Premijer omladinska liga BiH U-19:

Željezničar je do kraja postigao još dva pogotka i slavio visokih 6:2. Strijelci su bili Aner Alagić i Ahmed Goletić koji je šansu dobio sa klupe.

Preostale utakmice ovog kola igraju se danas, sutra i prekosutra.