Derbi meč juniora Željezničara i Veleža opravdao očekivanja

Plavi na kraju zasluženo slavili

S. Mlaćo, foto: S. Mlaćo

Sjajan derbi meč u  u okviru šestog kola Omladinske Premijer lige odigrali su na Grbavici juniori Željezničara i Veleža.

Na kraju je završilo 4:2 za domaće koji su bili bolji rival, posebno u prvom poluvremenu.

Prvih pola sata apsolutno je pripalo Željezničaru, gosti skoro i da nisu postojali na terenu.

Goletić je sjajno pogodio u šestoj minuti, a u 18. minuti Husić trese vlastitu mrežu za 2:0.

Velež se budi pred kraj prvog poluvremena, ali istakao se nakon jedne šanse za goste danas sigurni golman Željezničara Duškaj.

Velež bolje otvara drugi dio i Puce smanjuje na 2:1 u 56. minuti.

U tim momentima gledali smo otvoren meč, ali u 71. minuti Šemdin trese mrežu Mostaraca za 3:1, uz dosta sreće i nespretnu reakciju odbrane gostiju.

Babaluk je pet minuta prije kraja pogodio za 4:1, da bi tri minute kasnije Đuliman postavio konačnih 4:2, veoma lijepim pogotkom.

Željezničar je tako upisao sigurnu pobjedu i Plavi mogu biti zadovoljni. Izabranici Fadila Žerića nakon pet utakmica imaju četiri pobjede i jedan remi, dok je Velež na četiri pobjede i dva poraza.

Meč na pomoćnom terenu Grbavice odigran je po ugodnom vremenu uz sjajno suđenje.

Glavni sudija bio je Antonio Tomić iz Kreševa, a njegovi pomoćnici Amir Kadić i Emir Zahiragić (oba iz Sarajeva).