Korak bliže tituli prvaka

Samir Mlaćo
Pioniri Željezničara u gradskom derbiju savladali su danas FK Sarajevo 2:1.

Plavi su se tako približili tituli prvaka i imaju razloga za zadovoljstvo.

Na Grbavici je danas bilo uzbudljivo, a Plavi su poveli pogotkom Dine Šarana, da bi na 2:0 povisio u 37. minuti Sanin Mešić.

Sarajevo je u 43. minuti smanjilo preko Bakira Kose pogotkom iz slobodnog udarca, ali pogodaka više nije bilo.

Izabranici Admira Dervišija imali su razloga za slavlje, a na svom kontu sada imaju 67 bodova, dok je drugoplasirani Zrinjski sa 62 i utakmicom manje.

Do sada je u ovom kolu odigran i duel Borca i Veleža.Banjalučani su slavili 2:0.