
Zbog onoga što je pjevao
Haos u Chelseaju: Enzo Fernandez u centru skandala, saigrači iz kluba ga počeli javno prozivati!
Nogometaš Chelseaja Enzo Fernandez našao se u centru skandala zbog toga što je snimljen kako pjeva rasističku pjesmu upućeno nogometašima reprezentacije Francuske.
Nakon što je Argentina osvojila Copa Americu, Fernandez je objavio video snimak na kojem on i njegovi saigrači iz reprezentacije pjevaju pjesmu koja je zgrozila svijet.
Englezi su u nevjerici, baš kao i Francuzi zbog rasističke pjesme koju su pjevali Argentinci.
Enzo Fernandez and Argentina players celebrating their Copa America victory by singing racist France chant from the 2022 World Cuppic.twitter.com/323mckMvu4
— Troll Football (@TrollFootball) July 16, 2024
"Oni igraju za Francusku, ali roditelji su im iz Angole. Njihova majka je iz Kameruna, a njihovi očevi iz Nigerije. Pasoš kaže Francuska", pjevali su Argentinci pjesmu koja je zgrozila cijeli svijet.
Oglasi
Nekoliko igrača Argentine se jasno vidi kako pjeva ovu pjesmu u timskom autobusu, a kako stvari stoje sve je pokrenuo nogometaš Chelseaja Enzo Fernandez kojem je na kraju neko očito rekao da prestane sa snimanjem.
Francuski fudbalski savez najavio je da će tražiti od FIFA-e sankcije za Argentince nakon svega što se dogodilo, ali nije se sve na tome završilo.
U Chelseaju sa Enzom igra nekoliko nogometaša koji su Francuzi, a jedan od njih je Wesley Fofana, koji je javno prozvao Enza na društvenim mrežama.
On je postavio video na kojem je u prvom planu Enzo Fernandez, te je jasno napisao.
"Nogomet u 2024: Bezbrižan rasizam", stoji u objavi Fofane.
Oglasi
Nije tu bio kraj onoga što je uradio Fofana, koji je odmah odlučio otpratiti Enza Fernandeza sa Instagrama, a isto su uradili i njegovi saigrači Axel Disasi i Malo Gusto koji su obojica također Francuzi.
Oni nisu jedini Francuzi u Chelseaju, nego su tu još i Benoit Badiashile, Christopher Nkunku i Malang Sarr.
Novi trener Chelseaja Enzo Maresca tako će se sada nači u velikim problemima i pitanje je na koji način će riješiti ovu situaciju u kojoj se našao.
Fernandez je na Stamford Bridge stigao u januaru 2024. godine u transferu vrijednom 107. miliona funti.
Od svog dolaska u Chelsea odigrao je 63 utakmice u svim takmičenjima, ali nije još uvijek opravdao novac koji je uložen u njega.
Ostaje da vidimo šta će se dešavati u Chelesaju u narednim danima, ali i kada se Enzo Fernandez vrati u London.
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.