Ovo se zove junak: Na penalu odbranom obrukao protivnika, a onda zabio golčinu

Dan koji će golman Beuve pamtiti

Haris Zilić

Junak sedmice dolazi nam iz Francuske, a u pitanju je golman trećeligaša ekipe Avranchesa 35-godišnji Anthony Beuve koji je u finišu utakmice uradio nešto nesvakidašnje.

Beuve je u 89. minuti pri rezultatu 0:1 za GOAL FC odbranio penal gostima, tačnije nije se dao prevariti.

Fudbaler gostiju Respentno je pokušao panenku, ali iskusni golman mu je samo uhvatio loptu, tako da je ostalo na brukanju fudbalera GOAL FC-a.

Pet minuta nakon toga u petoj minuti sudijske nadoknade Beuve postaje totalni heroj.

Nakon jednog prekida kojeg je izveo Fofana skočio je i pogodio za 1:1 i tako donio bod svom timu.

Pomenute detalje, odbranu i pogodak pogledajte OVDJE.

Iskusni golman je postao heroj i od gotovo sigurnog poraza svojoj ekipi dobio vrijedan bod.

Nakon gola saigrači su znali proslaviti ovaj vrijedan trenutak u dugoj karijeri pomenutog golmana.

Beuve je prije Avranschesa branio za Cannes i Rodez. U 18 godina profesionalne karijere promijenio je svega tri kluba i većinom je branio u trećeligaškom društvu u Francuskoj.