Autogol riješio meč: Francuska slavila protiv Austrije

Meč grupe D

Eldar Ganibegović

Merkur Spiel-Arena u Dusseldorfu večeras je bila domaćin duela Austrije i Francuske u duelu 1. kola EURO-a 2024. u grupi D. Frnacuska je slavila rezultatom 1:0.

Igrala se deveta minuta kada smo vidjeli prvo uzbuđenje. Kylian Mbappe je šutirao, Patrick Pentz brani.

Maximilian Wober i Phillipp Mwene su zatim upisani u bilježnicu sudije Manzana, da bi se onda ukazala dobra šansa i za Austriju.

U 36. minuti Christoph Baumgartner se našao u dobroj prilici, ali Mike Maignan spašava gol Francuske.

Samo dvije minute kasnije Francuska kažnjava. Maximilian Wober je u pokušaju da glavom izbije loptu savladao svog golmana.

Kylian Mbappe je imao prvu šansu u drugom dijelu. U 55. minuti je šutirao tik pored gola selekcije Austrije.

Marcel Sabitzer u 62. minuti pada u kaznenom prostoru Francuske, no suci nisu htjeli ni da čuju za potencijalni penal.

Marcus Thuram je nedugo zatim zaprijetio golu Austrijanaca, ali je Patrick Pentz bio miran i uspio da ostavi svoj tim u igri.

Nervozni Austrijanci su do kraja utakmice dobili još dva žuta kartona. Upisani su Baumgartner i Laimer i sigurno će to biti problem za ovu selekciju u nastavku prvenstva.

Podsjetimo, jučer je odigran prvi meč u ovoj grupi. Nizozemska je rezultatom 2:1 slavila protiv Poljske.

Naredne utakmice u grupi D igraju se 21. juna. Od 18:00 sati sastaju se Poljska i Austrije, dok tri sata kasnije starta meč Nizozemske i Francuske.

Meč Austrije i Francuske bio je posljedni danas na EURO-u. Ranije danas su se igrali mečevi E grupe i vidjeli smo dva iznenađenja.

Prvo je Rumunija rezultatom 3:0 deklasirala Ukrajinu, a onda je selekcija Slovačke slavila protiv Belgije rezultatom 1:0.