Furth poveo, a onda se Leipzig naljutio i uništio domaćine

Bundesliga

H. Zilić

U 26. kolu Bundeslige RB Leipzig ostvario je ubjedljiv gostujući trijumf.

Savladali su Furth sa 1:6 i ostali u igri za plasman u Ligu prvaka naredne sezone.

Domaći su šokirali goste i poveli sa 1:0 pogotkom Lewelinga u četvrtoj minuti, a nakon toga rapsodija RB-a.

Do poluvremena su imali već prednost od 1:4, a redom su pogađali Silva, Forsberg, Laime i Henrichs u 17-, 32., 35. i 45. minuti meča.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

U 59. minuti Simakan pogađa za 1:5, a konačnih 1:6 postavlja Nkunku u 69. minuti.

RB Leipzig je nakon 26 kola na četvrtoj poziciji sa 44 boda koliko imaju Freiburg i Hoffenheim, odosno bod manje od Bayer Leverkusena i očekuje nas velika borba za plasman u Ligu prvaka naredne sezone.