Galata poražena u utakmici punoj preokreta

11. kolo turske Super lige

Endin Čaušević

Fudbaleri Galatasarayja izgubili su u nevjerovatnoj utakmici protiv Rizespora u okviru 11. kola turske Super lige.

Aktuelni prvak Turske je u utakmicu punoj preokreta u posljednjim sekuntama ispustio bodove. Galata je već u četvrtoj minuti povela golom Sneijdera. Ipak, domaći su do kraja prvog poluvremena stigli do preokreta.

Prvo je u 19. minuti Akyuz izjednačio na 1:1, da bi u posljednjim sekundama prvog dijela isti igrač doveo Rizespor u prednost.

Galatasaray je sredinom drugog dijela izjednačio na 2:2, a strijelac je bio Podolski. Deset minuta kasnije Galata je stigla do preokreta. Sneijder je asistirao, a za novo vodstvo gostiju i nova tri boda pogodio je Adin.

I kada su svi očekivali kraj utakmice domaći su ponovo preokrenuli. U zadnjim minutma sudijske nadoknade mrežu gostiju za 3:3 zatresao je Kweuke za erupciju oduševljenja domaćih navijača. Da bi samo minutu kasnije konačnih 4:3 postavio Kadah.

Gosti su utakmicu završili sa igračem manje jer je u 88. minuti drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Bulut.

Reprezentativac BiH Edin Višća odigrao je cijelu utakmicu u pobjedi Basaksehira protiv Trabzona sa minimalnih 1:0.