Gent nakon preokreta savladao Rijeku, povreda Zorana Kvržića

Prvi mečevi play-offa Evropske lige

Fudbaleri Rijeke poraženi su večeras u gostima protiv Genta (2:1) u prvom meču play-offa Evropske lige.

Gent je od samog početka bio bolji tim i imao nekoliko dobrih prilika, ali se Rijeka uspjela odbraniti. Hrvatski tim je prvu pravu akciju imao u 40. minuti i uspio je povesti sa 1:0.

Kvržić je odlično uposlio Halilovića koji je nakon duplog pasa s Čolakom pogodio za 0:1 i utišao je navijače belgijskog tima. No, Gent je u drugom dijelu uspio da dođe do preokreta.

Domaći su na 1:1 izjednačili u 57. minuti kada je Depoitre pogodio na asistenciju Yaremchuka. Isti igrač bio je u centru pažnje i u 71. minuti nakon što je zabio gol za konačnih 2:1.

Bh. reprezentativac Zoran Kvržić u 69. minuti izašao je iz igre zbog povrede zadnje lože, dok je drugi bh. reprezentativac Stjepan Lončar odigrao cijeli meč. Revanš utakmica ovih rivala igra se u Rijeci za sedam dana.

U istom terminu igrale su se još četiri utakmice. PSV je sa 3:0 savladao Apollon, dok je Strasbourg bio bolji od Frankfurta s minimalnih 1:0. Alkmaar i Antwerp su odigrali 1:1, a golova nije bilo na meču FCSB - Guimares.