O ofsajdu ni govora: Giroud zabio Poljacima i "skinuo" Henryja!

Vodi Francuska

E. Ganibegović

Poluvrijeme je na utakmici Francuske i Poljske u osmini finala Mundijala u Kataru, a prvaci svijeta vode s 1:0.

Gledali smo zanimljivo prvo poluvrijeme, a prvu dobru šansu imao je Lewandowski kada je šutirao pored gola u 21. minuti.

U 30. veliki promašaj Oliviera Girouda, no, za utjehu njemu i navijačima Francuske, bio je ofsajd.

Najbolja šansa na utakmici za Poljsku u 38. minuti. Praktično je to bilo mat pozicija, ali Zielinski šutira direktno u Llorisa.

Lopta se ponovo odbila u gužvu, neko je šutirai, ali Varane izbacuje s gol-linije.

Kada ne zabiješ, primiš. Nepisano pravilo fudbala. Kazna za Poljake stigla je u smiraj prvog poluvremena, u 44. minuti.

Sjajan je to pas Mbappea bio za Girouda, o ofsajdu ni govora i gol za 1:0. Pogledajte ga klikom OVDJE

Ovim je pogotkom Giroud postao najbolji strijelac Francuske svih vremena s 52 gola.

Potražite više informacija na temu Svjetsko prvenstvo:

Gol manje od njega sada na drugom mjestu ima legendarni francuski napadač Thierry Henry.

Ovo je bio treći gol Girouda na ovom Mundijalu i tako se izjednačio na vrhu liste strijelaca s Mbappeom, Gakpoom i Valencijom.

DOKTOR_GAZ_
Dok je bio u CHELSEAU, navijaci AR567ALA ga zvali PLAVI PANJ...Nakon odlaska iz AR567ALA, GIROUD osvojio REDOM: LIGU EVROPE sa Chelseaom, LIGU PRVAKA sa Chelseaom, PRVAK ITALIJE sa Milanom, najbolji STRIJELAC U ISTORIJI FRANCUZA...i sad VI recite je li DOKTOR LAZOV, ili nesto drugo..i da JESUSA NEMA 3 MJESECA..pametnom dosta..