Golčina Chaea obilježila pobjedu Gangwona

K League, 5. kolo

Danas je duelom Incheona i Gangwona otvoreno pet kolo južnokorejske K Lige. Gangwon je upisao važnu gostujuću pobjedu pošto je nakon preokreta slavio rezultatom 1:2.

Domaći su dobro otvorili susret pošto su poveli u 22. minuti golom Him Ho-Nama na asistenciju Jung Dong-Yoona.

Ipak, samo dvije minute kasnije je viđen najljepši detalj meča.

Bek gostiju Chae je povukao loptu i shvatio da ima i više nego dovoljno prostora da uputi udarac - što je učinio i postigao sjajan gol.

Gangwon je do potpunog preokreta i pobjede došao u finišu meča pošto je Ko Moo-Yeol u 86. minuti sa bijele tačke postavio konačnih 1:2.

Ekipa Gangwona se ovom pobjedom barem nakratko popela na prvo mjesto tabele. Incheon je ostao predzadnji.