Golčina Limbombea za pobjedu Vahinog Nantesa protiv Lyona
Nantes je ovom pobjedom izbio na 15. poziciju i sada ima 34 boda, dok je Lyon ostao treći sa 56 bodova.

Jako važna pobjeda

E. Oštraković

Večeras je odigrana utakmica 32. kola prvenstva Francuske, a Nantes je na domaćem terenu sa 2:1 ostvario pobjedu protiv Lyona.

Iako su gosti u ovu utakmicu ušli kao favoriti, na kraju nisu uspjeli ostvariti pobjedu, a čak niti remi, te se kući vraćaju bez bodova.

Nantes je poveo već u 11. minuti preko Coulibalyja, ali u završnici prvog dijela, tačnijeu 41. minuti Terrier sjajnim golom donosi izjednačenje Lyonu.

U drugom poluvremenu viđena je velika borba, a pobjedu su ostvarili domaći igrači. Pobjednički gol djelo je Limbombea koji je postigao golčinu za pobjedu, a gol je postignut u 83. minuti.