Golman pokušao nasamariti sudiju, ali je zbog sramotnog poteza dobio crveni karton

Sudija nije "nasjeo" na njegov pokušaj glume

S. Pašalić

Glasgow Rangersi su u 36. kolu škotske lige na svom terenu savladali Hibernian sa 1:0.

Ekipa koju sa klupe vodi legendarni igrač Liverpoola Steven Gerrard je do pobjede došla golom Jermaina Defoea u 41. minuti.

Rangersi će sezonu sigurno završiti na drugom mjestu s obzirom da je Celtic već osigurao naslov prvaka, tako da ova utakmica i nije imala neki rezultatski značaj.

Ipak, ono po čemu će ova utakmica ostati upamćena je sramotan potez golmana Rangersa McGregora koji je prilikom ispucavanja lopte namjerno udario nogom u leđa igrača Hiberniana i dobio direktan crveni karton u 89. minuti.